+420 519 326 294  Břeclav

+420 606 083 064  Hodonín

O nás

Zahradnictví Malinkovič - 25 let zkušeností na zahradnickém trhu

Naše zahradnictví je postaveno na základech poctivého zahradničení, zkušeností, zájmu o nové věci a především pečlivé a věrné práci lidí, kteří tvoří ruce i tvář naší firmy již 25 let. Naši zákazníci mohou na našich prodejnách vidět jenom výsledky naší práce , ale to hlavní se pořád ještě odehrává v zázemí. Nejsme prodejci, přeprodávající květiny dál, jsme jejich pěstitelé. Díky tomu toho o nich víme o něco víc, známe jejich přednosti, stejně tak, jako jejich slabiny a nebojíme se vám o nich říct a poradit, jak na ně. 

Na oslavu 25 let na trhu jsem pro vás otevřeli v roce 2017 v Břeclavi zcela nové velké kryté zahradní centrum 

Bez nadsázky tak můžeme říct, že našim zákazníkům nabízíme jedno z nejkrásnějších a nejmodernějších zahradních center v republice. Na ploše 1080m2 kryté plochy a více než 2000 m2 venkovních prodejních ploch Vám nabízíme široký výběr rostlin i  pěstebního a zahrádkářského materiálu. Nyní si tak u nás můžete nakoupit  v prostředí, které je jak praktické tak i inspirativní. Díky pěstování také přemýšlíme nad nejvhodnějšími substráty, ošetřením rostlin, odrůdovou skladbou a podobně. Z těchto našich znalostí můžete profitovat i vy. Třeba už tím, že jako nadšenci stále hledáme novinky v sortimentu, zkoušíme nové druhy, nové způsoby použití už osvědčených rostlin. Rostliny na našich prodejnách jsou z velké míry našimi výpěstky a za těmi si opravdu stojíme.

Zahradnická výroba s láskou k přírodě 

Pěstování květin, trvalek a dřevin a láska k přírodě, to je to, na čem naše zahradnictví staví. Většinu rostlin pro své prodejny si sami pěstujeme. Víme tak nejlépe, co která rostlina potřebuje, čím trpí a co je do našich podmínek to nejvhodnější. Díky rozlehlému zázemí jsme schopni dodávat svou produkci i dalším prodejcům, velkoobchodům nebo obcím.

Zahradnická výroba je soustředěna do dvou středisek:

Břeclav – V našich sklenících probíhá produkce sazenic pro další dopěstování a na venkovních plochách se nacházejí kontejnerovny pro trvalky, listnaté dřeviny a jehličnany. Ve volné půdě se dopěstovávají dřeviny do větších velikost.

Moravský Žižkov - Moderní skleníkový areál o velikosti 5000 m2 zasklených ploch je využíván k produkci hrnkových kultur květin - balkonovek, primulí, chryzantém, cibulovin, macešek a dalších. Na rozdíl od Břeclavi je toto středisko určeno pouze velkoobchodním odběratelům.

Produkce rostlin je zaměřena na tyto hlavní kultury:

  • Primula acaulis
  • Viola a další dvouletky
  • balkónové rostliny a letničky
  • chryzantémy ze skupiny multiflora
  • okrasné dřeviny
  • trvalky
  • zlacené a přírodní jmelí svazkované (k vánočnímu prodeji)

 

Výsadby květinových záhonů

Díky dlouholetým zkušenostem jsme schopni pro obce a města navrhovat květinové záhony včetně dodávky potřebných rostlin. Na naši práci tak můžete narazit například v Břeclavi, Hodoníně, Dubňanech nabo Mariánských Lázních. Některé rostliny dodáváme i do Lednického parku, kde je můžete obdivovat v ornamentech parteru.

DSC 0934 kopie